Vishay/Dale CMF55280R70BHEB
CMF55280R70BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55280R70BHEB
Brief Description
RES 280.7 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55280R70BHEB.pdf
Availability of CMF55280R70BHEB
QUANTITY
CMF55280R70BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55280R70BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55280R70BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55280R70BHEB
Related LinksCMF5528, CMF55280R70BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55280R70BHEB Details Description
Related parts for CMF55280R70BHEB
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf