Vishay/Dale CMF5528K130BHEB
CMF5528K130BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K130BHEB
Brief Description
RES 28.13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K130BHEB.pdf
Availability of CMF5528K130BHEB
QUANTITY
CMF5528K130BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K130BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5528K130BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K130BHEB
Related LinksCMF5528, CMF5528K130BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K130BHEB Details Description
Related parts for CMF5528K130BHEB
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 2008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf