Vishay/Dale CMF5529R400DHEA
CMF5529R400DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5529R400DHEA
Brief Description
RES 29.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5529R400DHEA.pdf
Availability of CMF5529R400DHEA
QUANTITY
CMF5529R400DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5529R400DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5529R400DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5529R400DHEA
Related LinksCMF5529, CMF5529R400DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5529R400DHEA Details Description
Related parts for CMF5529R400DHEA
CONN HEADER 40POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FPGA 502 I/O 676FBGA datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 8POS datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 5PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf