Vishay/Dale CMF552K2100FKBF39
CMF552K2100FKBF39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2100FKBF39
Brief Description
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2100FKBF39.pdf
Availability of CMF552K2100FKBF39
QUANTITY
CMF552K2100FKBF39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2100FKBF39
Internal Part NumberEIS-CMF552K2100FKBF39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2100FKBF39
Related LinksCMF552K2, CMF552K2100FKBF39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2100FKBF39 Details Description
Related parts for CMF552K2100FKBF39
CONN SPLICE BUTT 22-26 AWG YEL datasheet.pdf
DIODE PIN 50V 100MA SOD-523 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 350-1180PF 250V PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC POT DPP 16TAP U/D SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf