Vishay/Dale CMF552M2000BHBF
CMF552M2000BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M2000BHBF
Brief Description
RES 2.2M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M2000BHBF.pdf
Availability of CMF552M2000BHBF
QUANTITY
CMF552M2000BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M2000BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF552M2000BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M2000BHBF
Related LinksCMF552M, CMF552M2000BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M2000BHBF Details Description
Related parts for CMF552M2000BHBF
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.4V SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO 131X18 4-4NS 240BGA datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf