Vishay/Dale CMF552M4900BHEA
CMF552M4900BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M4900BHEA
Brief Description
RES 2.49M OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M4900BHEA.pdf
Availability of CMF552M4900BHEA
QUANTITY
CMF552M4900BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M4900BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552M4900BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M4900BHEA
Related LinksCMF552M, CMF552M4900BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M4900BHEA Details Description
Related parts for CMF552M4900BHEA
ADAPTER MINI SCSI MOLDED VERS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC GATE DVR HALF BRIDGE 14-SOIC datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220F datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT CONVEX 0.350" datasheet.pdf
DIGITAL ATTENUATOR 31DB 5BIT datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf