Vishay/Dale CMF552M8700FKEK
CMF552M8700FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M8700FKEK
Brief Description
RES 2.87M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M8700FKEK.pdf
Availability of CMF552M8700FKEK
QUANTITY
CMF552M8700FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M8700FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF552M8700FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M8700FKEK
Related LinksCMF552M, CMF552M8700FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M8700FKEK Details Description
Related parts for CMF552M8700FKEK
LED YELLOW DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 100W datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINI-PV CRIMP-WIRE RCPT 22-26AWG datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf