Vishay/Dale CMF5530K100BEBF
CMF5530K100BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K100BEBF
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K100BEBF.pdf
Availability of CMF5530K100BEBF
QUANTITY
CMF5530K100BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K100BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530K100BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K100BEBF
Related LinksCMF5530, CMF5530K100BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K100BEBF Details Description
Related parts for CMF5530K100BEBF
CONN HEADER .100 SNGL R/A 8POS datasheet.pdf
IC FIFO 512X18 SYNC 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 440MA 720 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FOR SERIES CONNECT 500MM datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 825 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY CBL 6" 2PIN LATCH BATT MOD datasheet.pdf