Vishay/Dale CMF5530R000CHRE
CMF5530R000CHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R000CHRE
Brief Description
RES 30 OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R000CHRE.pdf
Availability of CMF5530R000CHRE
QUANTITY
CMF5530R000CHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R000CHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5530R000CHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R000CHRE
Related LinksCMF5530, CMF5530R000CHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R000CHRE Details Description
Related parts for CMF5530R000CHRE
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 8SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 51A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK II QUAD 256LBGA datasheet.pdf
IC PWR DISTRIBUTION SW 2CH 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
MOTION CTLR MODULE 500V 2A datasheet.pdf