Vishay/Dale CMF5531R600DHEB
CMF5531R600DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5531R600DHEB
Brief Description
RES 31.6 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5531R600DHEB.pdf
Availability of CMF5531R600DHEB
QUANTITY
CMF5531R600DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5531R600DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5531R600DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5531R600DHEB
Related LinksCMF5531, CMF5531R600DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5531R600DHEB Details Description
Related parts for CMF5531R600DHEB
CAP CER 68PF 50V NPO 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 6.3KV RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W AXIAL datasheet.pdf
SLMT,3F,ZNC datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf