Vishay/Dale CMF55335R00FKR6
CMF55335R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55335R00FKR6
Brief Description
RES 335 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55335R00FKR6.pdf
Availability of CMF55335R00FKR6
QUANTITY
CMF55335R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55335R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF55335R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)335
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55335R00FKR6
Related LinksCMF5533, CMF55335R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55335R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF55335R00FKR6
CONN CARDEDGE 40POS .100 X .200 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.3A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RTD L=50CM 8M datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf