Vishay/Dale CMF5533K000FKEK
CMF5533K000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K000FKEK
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K000FKEK.pdf
Availability of CMF5533K000FKEK
QUANTITY
CMF5533K000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5533K000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K000FKEK
Related LinksCMF5533, CMF5533K000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K000FKEK Details Description
Related parts for CMF5533K000FKEK
CONN RING TERM #6 14-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CCM 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 120POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD datasheet.pdf