Vishay/Dale CMF5533K000JKR6
CMF5533K000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K000JKR6
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K000JKR6.pdf
Availability of CMF5533K000JKR6
QUANTITY
CMF5533K000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5533K000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K000JKR6
Related LinksCMF5533, CMF5533K000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K000JKR6 Details Description
Related parts for CMF5533K000JKR6
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.7V SC-82AB datasheet.pdf
I datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CAP ALUM 50000UF 63V RADIAL datasheet.pdf