Vishay/Dale CMF5533K200FHEK
CMF5533K200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K200FHEK
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K200FHEK.pdf
Availability of CMF5533K200FHEK
QUANTITY
CMF5533K200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5533K200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K200FHEK
Related LinksCMF5533, CMF5533K200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K200FHEK Details Description
Related parts for CMF5533K200FHEK
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 7 INCH datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 90K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf