Vishay/Dale CMF55344K00FKR670
CMF55344K00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55344K00FKR670
Brief Description
RES 344K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55344K00FKR670.pdf
Availability of CMF55344K00FKR670
QUANTITY
CMF55344K00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55344K00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF55344K00FKR670
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)344k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55344K00FKR670
Related LinksCMF55344, CMF55344K00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55344K00FKR670 Details Description
Related parts for CMF55344K00FKR670
JUMPER-H2788TR/C2065Y/H2788TR 2" datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 2A SOT666 datasheet.pdf
TOOL PART SHEAR BLADE ANVIL A datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf