Vishay/Dale CMF5539K000JKEA
CMF5539K000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539K000JKEA
Brief Description
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539K000JKEA.pdf
Availability of CMF5539K000JKEA
QUANTITY
CMF5539K000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539K000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5539K000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539K000JKEA
Related LinksCMF5539, CMF5539K000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539K000JKEA Details Description
Related parts for CMF5539K000JKEA
RES SMD 1.05K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MOD ATOP AUTO TELEMATIC SOP022 datasheet.pdf
21 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf