Vishay/Dale CMF5539R200FHBF
CMF5539R200FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539R200FHBF
Brief Description
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539R200FHBF.pdf
Availability of CMF5539R200FHBF
QUANTITY
CMF5539R200FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539R200FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5539R200FHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539R200FHBF
Related LinksCMF5539, CMF5539R200FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539R200FHBF Details Description
Related parts for CMF5539R200FHBF
RES SMD 249 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36X2 128QFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS F R/A .318 M3 datasheet.pdf