Vishay/Dale CMF55412K00FEEK
CMF55412K00FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55412K00FEEK
Brief Description
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55412K00FEEK.pdf
Availability of CMF55412K00FEEK
QUANTITY
CMF55412K00FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55412K00FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55412K00FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55412K00FEEK
Related LinksCMF5541, CMF55412K00FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55412K00FEEK Details Description
Related parts for CMF55412K00FEEK
THERMISTOR 10K OHM NTC SMT 0603 datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X3.5X0.5" BLACK datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 14-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LC / LC DUPLEX COUPLER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 28POS THRUHL datasheet.pdf