Vishay/Dale CMF5544K200BHR6
CMF5544K200BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5544K200BHR6
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5544K200BHR6.pdf
Availability of CMF5544K200BHR6
QUANTITY
CMF5544K200BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5544K200BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5544K200BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5544K200BHR6
Related LinksCMF5544, CMF5544K200BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5544K200BHR6 Details Description
Related parts for CMF5544K200BHR6
TRANS NPN 9.5V 500MA SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 35NS 48SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
FUSE 4000A 130V UL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf