Vishay/Dale CMF55464R00FEEK
CMF55464R00FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55464R00FEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 464 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55464R00FEEK.pdf
Availability of CMF55464R00FEEK
QUANTITY
CMF55464R00FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55464R00FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55464R00FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55464R00FEEK
Related LinksCMF5546, CMF55464R00FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55464R00FEEK Details Description
Related parts for CMF55464R00FEEK
IC OPAMP INSTR 800KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 50-250V CHASS datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 5KV R16 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
MKDSN2,5/7BK datasheet.pdf
RES 2.4265K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf