Vishay/Dale CMF5547K500FKEA
CMF5547K500FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K500FKEA
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K500FKEA.pdf
Availability of CMF5547K500FKEA
QUANTITY
CMF5547K500FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K500FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5547K500FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K500FKEA
Related LinksCMF5547, CMF5547K500FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K500FKEA Details Description
Related parts for CMF5547K500FKEA
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 170V 100A ISOTOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 46MM datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.17V SOT143-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO-214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf