Vishay/Dale CMF5549K960BEEK
CMF5549K960BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K960BEEK
Brief Description
RES 49.96K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K960BEEK.pdf
Availability of CMF5549K960BEEK
QUANTITY
CMF5549K960BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K960BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5549K960BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)49.96k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K960BEEK
Related LinksCMF5549, CMF5549K960BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K960BEEK Details Description
Related parts for CMF5549K960BEEK
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED HOLDERS 90D FOR T1 LED .13" datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LEAD ASSY SINGLE END 610MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 1A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO 64X36 120-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.8A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf