Vishay/Dale CMF554K0200DHEB
CMF554K0200DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K0200DHEB
Brief Description
RES 4.02K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K0200DHEB.pdf
Availability of CMF554K0200DHEB
QUANTITY
CMF554K0200DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K0200DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF554K0200DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K0200DHEB
Related LinksCMF554K, CMF554K0200DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K0200DHEB Details Description
Related parts for CMF554K0200DHEB
MODULE POWER FILTER FUSE 6A PNL datasheet.pdf
JFET N-CH 25V 350MW SSOT3 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A CHIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.35A KINK datasheet.pdf