Vishay/Dale CMF554K5300FEEA
CMF554K5300FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300FEEA
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300FEEA.pdf
Availability of CMF554K5300FEEA
QUANTITY
CMF554K5300FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K5300FEEA
Related LinksCMF554K, CMF554K5300FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K5300FEEA Details Description
Related parts for CMF554K5300FEEA
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SHIELD FINGER 434025N7 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D R/10 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf