Vishay/Dale CMF554K6400FKBF
CMF554K6400FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K6400FKBF
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K6400FKBF.pdf
Availability of CMF554K6400FKBF
QUANTITY
CMF554K6400FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K6400FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF554K6400FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K6400FKBF
Related LinksCMF554K, CMF554K6400FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K6400FKBF Details Description
Related parts for CMF554K6400FKBF
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0302 datasheet.pdf
CASE ALUM UNPAINTED 8.61"L X 3"W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
LOCATOR MINI STATIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 8A 5V datasheet.pdf