Vishay/Dale CMF554K7000GLEB
CMF554K7000GLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K7000GLEB
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K7000GLEB.pdf
Availability of CMF554K7000GLEB
QUANTITY
CMF554K7000GLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K7000GLEB
Internal Part NumberEIS-CMF554K7000GLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K7000GLEB
Related LinksCMF554K, CMF554K7000GLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K7000GLEB Details Description
Related parts for CMF554K7000GLEB
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OSC XO 28.322MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SC88A datasheet.pdf
Crystal 16.9344MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.0V SSOT-2 datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf