Vishay/Dale CMF554K8700BHBF
CMF554K8700BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K8700BHBF
Brief Description
RES 4.87K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K8700BHBF.pdf
Availability of CMF554K8700BHBF
QUANTITY
CMF554K8700BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K8700BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF554K8700BHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K8700BHBF
Related LinksCMF554K, CMF554K8700BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K8700BHBF Details Description
Related parts for CMF554K8700BHBF
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
APPLICATOR PNEUMATIC FOR 50ML datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
STAND ACCURACY TOTAL ERROR BAND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 175W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf