Vishay/Dale CMF554K8700FERE
CMF554K8700FERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K8700FERE
Brief Description
RES 4.87K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K8700FERE.pdf
Availability of CMF554K8700FERE
QUANTITY
CMF554K8700FERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K8700FERE
Internal Part NumberEIS-CMF554K8700FERE
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K8700FERE
Related LinksCMF554K, CMF554K8700FERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K8700FERE Details Description
Related parts for CMF554K8700FERE
SAI-HP-DP-8DI datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
KEYBOARD EZCLEAN 83 KEYS USB datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 56CH 10MM 24VDC PNP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf