Vishay/Dale CMF554M7000JNEA
CMF554M7000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554M7000JNEA
Brief Description
RES 4.7M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF554M7000JNEA.pdf
Availability of CMF554M7000JNEA
QUANTITY
CMF554M7000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554M7000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF554M7000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554M7000JNEA
Related LinksCMF554M, CMF554M7000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554M7000JNEA Details Description
Related parts for CMF554M7000JNEA
CONN CARDEDGE 20POS .100 X .200 datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC BLACK 2/PACK datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SOP datasheet.pdf
MOUNT RECT DIODE RESISTOR 0.023" datasheet.pdf