Vishay/Dale CMF5564K900FKEA70
CMF5564K900FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5564K900FKEA70
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5564K900FKEA70.pdf
Availability of CMF5564K900FKEA70
QUANTITY
CMF5564K900FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5564K900FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5564K900FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5564K900FKEA70
Related LinksCMF5564K, CMF5564K900FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5564K900FKEA70 Details Description
Related parts for CMF5564K900FKEA70
TRIMMER 68K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
C/A LC-SC 62.5/125,2.0MM 2M datasheet.pdf
INTERLEAVER/DEINTERLEAVER XP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 55W datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf