Vishay/Dale CMF55665R00FKR670
CMF55665R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55665R00FKR670
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55665R00FKR670.pdf
Availability of CMF55665R00FKR670
QUANTITY
CMF55665R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55665R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF55665R00FKR670
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55665R00FKR670
Related LinksCMF55665, CMF55665R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55665R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF55665R00FKR670
IC MULTIPLIER/DIVIDER 14-DIP datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V TO244AB datasheet.pdf
63315A134 PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
COLOCATION KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf