Vishay/Dale CMF55681K00BEEB
CMF55681K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00BEEB
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00BEEB.pdf
Availability of CMF55681K00BEEB
QUANTITY
CMF55681K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00BEEB
Related LinksCMF5568, CMF55681K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55681K00BEEB
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH datasheet.pdf
IC SW USB DUAL W/FB 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" STACKER datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M570-A 32QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC ISP CROSSPOINT 160I/O 272BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
TVS DIODE 12.2VWM 22.3VC SQMELF datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY SIGNAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf