Vishay/Dale CMF55681K00FKEA
CMF55681K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55681K00FKEA
Brief Description
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55681K00FKEA.pdf
Availability of CMF55681K00FKEA
QUANTITY
CMF55681K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55681K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55681K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55681K00FKEA
Related LinksCMF5568, CMF55681K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55681K00FKEA Details Description
Related parts for CMF55681K00FKEA
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL W/PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.8A TO-46 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 400W DIP datasheet.pdf