Vishay/Dale CMF5575K000FHEA
CMF5575K000FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5575K000FHEA
Brief Description
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5575K000FHEA.pdf
Availability of CMF5575K000FHEA
QUANTITY
CMF5575K000FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5575K000FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5575K000FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5575K000FHEA
Related LinksCMF5575, CMF5575K000FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5575K000FHEA Details Description
Related parts for CMF5575K000FHEA
IC SRAM 8KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8UTDFN datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.44UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
22 SIL VERT PC-TAIL MALE datasheet.pdf
IC FPGA 470 I/O 672FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W datasheet.pdf