Vishay/Dale CMF55787K00FKRE70
CMF55787K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55787K00FKRE70
Brief Description
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55787K00FKRE70.pdf
Availability of CMF55787K00FKRE70
QUANTITY
CMF55787K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55787K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55787K00FKRE70
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55787K00FKRE70
Related LinksCMF55787, CMF55787K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55787K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55787K00FKRE70
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM24T/MC24G/MDM24T datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf