Vishay/Dale CMF5582K000FKEB70
CMF5582K000FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5582K000FKEB70
Brief Description
RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5582K000FKEB70.pdf
Availability of CMF5582K000FKEB70
QUANTITY
CMF5582K000FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5582K000FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5582K000FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5582K000FKEB70
Related LinksCMF5582K, CMF5582K000FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5582K000FKEB70 Details Description
Related parts for CMF5582K000FKEB70
RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC 32768X36 FIFO MEMORY 128LQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1600V 1A SOD57 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
BLADE SLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf