Vishay/Dale CMF5582K500DEEK
CMF5582K500DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5582K500DEEK
Brief Description
RES 82.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5582K500DEEK.pdf
Availability of CMF5582K500DEEK
QUANTITY
CMF5582K500DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5582K500DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5582K500DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5582K500DEEK
Related LinksCMF5582, CMF5582K500DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5582K500DEEK Details Description
Related parts for CMF5582K500DEEK
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.1A 103 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RELAY REED DPST 1A 24V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE 45V 6.5A P600 datasheet.pdf