Vishay/Dale CMF5584R500FKEB
CMF5584R500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5584R500FKEB
Brief Description
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5584R500FKEB.pdf
Availability of CMF5584R500FKEB
QUANTITY
CMF5584R500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5584R500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5584R500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5584R500FKEB
Related LinksCMF5584, CMF5584R500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5584R500FKEB Details Description
Related parts for CMF5584R500FKEB
FIXED IND 18UH 3A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT CRIMP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf