Vishay/Dale CMF558K9800DHEB
CMF558K9800DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K9800DHEB
Brief Description
RES 8.98K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K9800DHEB.pdf
Availability of CMF558K9800DHEB
QUANTITY
CMF558K9800DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K9800DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF558K9800DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.98k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K9800DHEB
Related LinksCMF558K, CMF558K9800DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K9800DHEB Details Description
Related parts for CMF558K9800DHEB
LED MATRIX 5X7 1.2" 565NM GRN CA datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
RES 68.38K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
17+17 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 1.27MM T/H datasheet.pdf