Vishay/Dale CMF558R4500DHEA
CMF558R4500DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF558R4500DHEA
Brief Description
RES 8.45 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF558R4500DHEA.pdf
Availability of CMF558R4500DHEA
QUANTITY
CMF558R4500DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558R4500DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF558R4500DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558R4500DHEA
Related LinksCMF558R, CMF558R4500DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558R4500DHEA Details Description
Related parts for CMF558R4500DHEA
D-SUB CABLE MML09K/MC10G/MFL09K datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLUE 10/PACK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 80POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
ANT COLLINEAR 806-896MHZ 3DBI datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 7S MED datasheet.pdf
3V PH.MODULE 38KHZ S.VIEW datasheet.pdf
CONN HDR 7POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf