Vishay/Dale CMF559K3100FHEA
CMF559K3100FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K3100FHEA
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K3100FHEA.pdf
Availability of CMF559K3100FHEA
QUANTITY
CMF559K3100FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K3100FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF559K3100FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K3100FHEA
Related LinksCMF559K, CMF559K3100FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K3100FHEA Details Description
Related parts for CMF559K3100FHEA
KIT FLEX POD FOR CY8C29X 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS TXRX 16BIT 3-ST 48-SSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 48"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL ZSI 6-2 2X2.5/G20/GL datasheet.pdf
LED MOD LUXSTRIP II 6500K 75CRI datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf