Vishay/Dale CMF559M3100FKEK
CMF559M3100FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF559M3100FKEK
Brief Description
RES 9.31M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559M3100FKEK.pdf
Availability of CMF559M3100FKEK
QUANTITY
CMF559M3100FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559M3100FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF559M3100FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559M3100FKEK
Related LinksCMF559M, CMF559M3100FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559M3100FKEK Details Description
Related parts for CMF559M3100FKEK
CASE PLSTC BLK 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
HORIZ SHRT PRT 11-15/16 X 14-3/4 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf