Vishay/Dale CMF55R68100FLWF
CMF55R68100FLWF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55R68100FLWF
Brief Description
RES 0.681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55R68100FLWF.pdf
Availability of CMF55R68100FLWF
QUANTITY
CMF55R68100FLWF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55R68100FLWF
Internal Part NumberEIS-CMF55R68100FLWF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55R68100FLWF
Related LinksCMF55R6, CMF55R68100FLWF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55R68100FLWF Details Description
Related parts for CMF55R68100FLWF
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
SL 5.08HC/03/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV RADIAL datasheet.pdf