Vishay/Dale CMF60100K00BHEK
CMF60100K00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100K00BHEK
Brief Description
RES 100K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100K00BHEK.pdf
Availability of CMF60100K00BHEK
QUANTITY
CMF60100K00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100K00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60100K00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100K00BHEK
Related LinksCMF6010, CMF60100K00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100K00BHEK Details Description
Related parts for CMF60100K00BHEK
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.8MM GRAY datasheet.pdf
POLARIZING KEY datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR FLANGE DISC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf