Vishay/Dale RWR81S1430FRS73
RWR81S1430FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1430FRS73
Brief Description
RES 143 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1430FRS73.pdf
Availability of RWR81S1430FRS73
QUANTITY
RWR81S1430FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1430FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S1430FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1430FRS73
Related LinksRWR81S1, RWR81S1430FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1430FRS73 Details Description
Related parts for RWR81S1430FRS73
CONN HEADER 8POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
KEY FOB ABS AMD 3.05"L X 1.51"W datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC SW M0-5 4CH 27A ANLG PWRSSO24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf