Vishay/Dale CMF6010K000BEEB70
CMF6010K000BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K000BEEB70
Brief Description
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K000BEEB70.pdf
Availability of CMF6010K000BEEB70
QUANTITY
CMF6010K000BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K000BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF6010K000BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)