Vishay/Dale CMF6010K466BERE
CMF6010K466BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K466BERE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10.466K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K466BERE.pdf
Availability of CMF6010K466BERE
QUANTITY
CMF6010K466BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K466BERE
Internal Part NumberEIS-CMF6010K466BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.466k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K466BERE
Related LinksCMF6010, CMF6010K466BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K466BERE Details Description
Related parts for CMF6010K466BERE
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
KIT JUMPSTART 802.11 WI-9P 9215 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.0972MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 680 NF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf