Vishay/Dale CMF6010R000FKBF70
CMF6010R000FKBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010R000FKBF70
Brief Description
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010R000FKBF70.pdf
Availability of CMF6010R000FKBF70
QUANTITY
CMF6010R000FKBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010R000FKBF70
Internal Part NumberEIS-CMF6010R000FKBF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010R000FKBF70
Related LinksCMF6010R, CMF6010R000FKBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010R000FKBF70 Details Description
Related parts for CMF6010R000FKBF70
FITTING BASE OUTSD COR T130 GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT datasheet.pdf
OSC VCXO 709.526MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC DVR SWITCH HI SIDE 2CH PQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM RED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf