Vishay/Dale CMF6011K000BEBF
CMF6011K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6011K000BEBF
Brief Description
RES 11K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6011K000BEBF.pdf
Availability of CMF6011K000BEBF
QUANTITY
CMF6011K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6011K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6011K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6011K000BEBF
Related LinksCMF6011, CMF6011K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6011K000BEBF Details Description
Related parts for CMF6011K000BEBF
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
MOTORIZED READER datasheet.pdf
IC MOSFET DVR INV-NON 4A 8-MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf