Vishay/Dale CMF60121K00FKEK
CMF60121K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60121K00FKEK
Brief Description
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60121K00FKEK.pdf
Availability of CMF60121K00FKEK
QUANTITY
CMF60121K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60121K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF60121K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60121K00FKEK
Related LinksCMF6012, CMF60121K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60121K00FKEK Details Description
Related parts for CMF60121K00FKEK
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC LDVR/RCVR PAIR LVDS 16TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
3' 14/3 SPT-3 BEIGE PWR SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 328MA 3.15 OHM datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf